Пет нови случаи на ковид-19, четворица медицински работници

Пет нови случаи на коронавирус во земјава, објави министерот за здравство Венко Филипче на неговата вечерашна прес конференција. Како што кажа тој, четворица се медицински работници од ординација во Дебар, а еден е сопружник на еден од веќе дијагностицираните случаи.

Со ова бројот на заболени во земјава достигна 31 лице.

alsat-m.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.