Нови 29 заразени, вкупно 114 во Македонија

Bо Македонија се регистрирани нови 29 заразени со КОВИД-19 во изминатите 24 часа, вели извор од здравствените власти во земјава. Со тоа вкупниот број на заразени се искачи на 114.

Официјална потврда се очекува наскоро, а повеќе детали ќе соопшти министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција во 15 часот.

Од вчера бројот на новозаразени се објавува еднаш дневно за претходните 24 часа.

360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.